Dzień Dziecka w Oddziale Przedszkolnym i klas 1- 3

„Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat…”

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej i niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. To dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Tego dnia punktualnie o godzinie 9:00  najmłodsze dzieci z klas 0-III spotkały się przed szkołą, gdzie czekały na dzieciaki przygotowane niespodzianki. Dyrektor szkoły – pani Alicja Rodak złożyła wszystkim dzieciakom życzenia oraz wręczyła prezent – niespodziankę.  Niezapomniana  atrakcją było spotkanie z druhami strażakami OSP w Jankowej w osobach: pana Jakuba Apriasza – Prezesa OSP w Jankowej,  druhów: Marcina Urbanka, Wojciecha Taraska i Jakuba Hankus.  Strażacy na szkolne podwórko wjechali wozem strażackim. zaprezentowali sprzęt strażacki z którym wyjeżdżają do akcji, krótko opowiedzieli o ich pracy
i o zagrożeniach pożarowych. Frajdą było uruchomienie węży i możliwość próby użycia sprzętu. Ponadto dzieci miały okazję usiąść w wozie strażackim. Po wspaniałej zabawie, głodni zasiedliśmy do wspólnego grilowania. Kiełbaski z grilla, podane przez rodziców, smakowały wyjątkowo.

Dopełnieniem uczty były słodkości oraz lody podarowane dzieciom przez
Burmistrza Bobowej – pana Wacława Ligęzę.

Na zakończenie odbyły się zajęcia rytmiczne, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w różnych zabawach i konkurencjach sportowych.

Ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci i już z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Dziecka

Możesz również polubić…

Skip to content