Wielka przygoda z małą pszczółką” – dzieciaki z Jankowej w „ Sądeckim Bartniku”

W dniu 17.06.2021 r. o godzinie 10.30, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z I i II klasy wraz z opiekunami wyruszyły na dawno wyczekiwaną wycieczkę.  Wizyta w Gospodarstwie Pasiecznym ”Bartnik Sądecki” w Stróżach, to nie tylko lekcja historii dotycząca produkcji miodu, to również lekcja szacunku do przyrody ipszczół, które wkładają wiele wysiłku w to, abyśmy mogli cieszyć się płynnym złotem o cudownych walorach zdrowotnych oraz wspaniała zabawa.

Dzieci zarówno te starsze, jak i młodsze zapoznały się poprzez obserwację przyrody oraz plenerowej kolekcji barci i uli ze „światem pszczół”, ich budową, zwyczajami, pracą. Przekonały się, że ule, tak jak ludzkie domy mogą mieć różne, czasem zaskakujące kształty. Największe wrażenie na dzieciakach  zrobiły ule figuralne przedstawiające ludzi, m.in.: diabła, pasterza, św. Ambrożego – patrona pszczelarzy, księdza, szlachcica i wielu innych. Dzieciaki odkryły również tajniki z życia rodziny pszczelej. Ponadto przybliżyły sobie znaczenie i korzyści, jakie dają człowiekowi pszczoły oraz jak należy o nie dbać, a co im grozi ze względu na niewłaściwą działalność ze strony człowieka. W czasie zajęć warsztatowych – każde dziecko własnoręcznie wykonało dwie świece woskowe. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodów i pysznych pierniczków.

Miały również możliwość spędzenia miłych chwil ze zwierzętami w zagrodzie wiejskiej. Niezapomniane wrażenia dała im przejażdżka zaprzęgiem konnym po najbliższej okolicy. Spotkanie ze światem przyrody dla wszystkich dzieci okazało się bardzo ważnym, interesującym i radosnym przeżyciem. Na pamiątkę  wizyty w „Bartniku” zakupili różne produkty woskowe oraz pyszne miody pochodzące z pasieki .

Może Ci się również spodoba

Skip to content