Teatralne spotkanie

Teatr odgrywa ogromną rolę w życiu małego człowieka – kształtuje jego osobowość, rozwija umiejętności twórczej ekspresji, wpływa na kształtowanie intelektu. Edukacja teatralna stała się więc jedną z ważniejszych form pracy z dziećmi. Dlatego też, kolejny raz uczniowie klas 1-4 wybrali  się do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie na spektakl teatralny. Tym razem była to bajka „ Jaś i Małgosia” autorstwa  Moniki Wenta, w reżyserii  i scenografii 
Matyldy Baczyńskiej. Bajka skupiała się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją, a nie przemocą przynoszą więcej korzyści i satysfakcji. Poruszony zostaje także ważki temat – temat smutku, jak nazywamy teraz: depresją – chorobą XXI wieku. Jest to próba odpowiedzi na to czym jest, jak funkcjonuje osoba chora, jak widzi i próbuje zrozumieć ją dziecko. Spektakl ukazuje, również iż zło i złe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej oraz braku miłości, przyjaźni w jej życiu.
A także, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy, że w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek. Zaś prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, trzeba je chronić i pielęgnować.

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, oraz wartka akcja pozwoliły na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Każdy, dorosły i dziecko, znajdzie
w świecie „Jasia i Małgosi” coś dla siebie. 
Uczniowie byli zafascynowani treścią, grą aktorską, scenografią i kontaktem z aktorem.  Po obejrzeniu bajki, wszyscy stwierdzili, że koniecznie musimy przyjechać na kolejną sztukę teatralną. Najbliższy spektakl dla nas to „Tajemniczy ogród”.

Możesz również polubić…

Skip to content