Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

1 czerwca to szczególny i oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci, te najmłodsze i te starsze. Dlatego staramy się, aby  Dzień Dziecka nasi uczniowie przeżywali szczególnie, w miłej, niecodziennej atmosferze.

Starsi uczniowie klas IV – VIII  wspólnie z kolegami oraz wychowawcami ze szkół całej gminy spędzili ten dzień w radosnej i miłej atmosferze w Pierwszym Gminnym Dniu Dziecka, którego pomysłodawcą był  Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

W tym dniu na uczniów klasy 0 – III czekała niespodzianka w postaci zajęć propagujących styl zdrowego odżywiania, zorganizowanych przez młodzież Technikum Żywienia w Bobowej pod czujnym okiem Pani mgr Bernadety Libront i Pani mgr Angeliki  Kowalskiej. Celem spotkania było ukazanie dzieciom jak miło, zdrowo i wesoło można spędzić wspólnie czas. Pod kierunkiem prowadzących warsztaty, dzieci bardzo chętnie przygotowywały kanapki z produktów należących do zdrowej żywności, zawierających dużo minerałów i witamin. Chętnie degustowały się  przygotowanymi owocowymi koktajlami, zawierającymi moc witaminek. Kolorowe, smaczne desery z  owoców, wśród których królowała przepyszna truskawka, cieszyły się ogromną popularnością. Dzieciaki aktywnie brały udział w grach, zagadkach, kole fortuny i różnych konkurencjach przygotowywanych przez gości. Uważnie słuchały wiadomości przekazywanych im przez prowadzących prelekcję. Uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali  istotne wiadomości. Dowiedzieli się jakie są zasady zdrowego odżywiania, co powinni jeść, a czego unikać. Poznali  zasady zdrowego stylu życia. W tym dniu wszystkie dzieci mile i aktywnie  spędziły czas. Oczywiście na dzieci czekały życzenia i upominki od Pana Burmistrza Wacława Ligęzy, które sprawiły im ogromną radość. Uczniowie bardzo lubią takie formy zajęć organizowanych w szkole i dlatego zaprosili młodzież z ZSO w Bobowej na ponowne zajęcia w naszej szkole.                                           

                                       

Wszystkim, którzy  sprawili, że Dzień  Dziecka będzie miłym wspomnieniem dla naszych dzieci,  serdecznie dziękujemy.

Możesz również polubić…

Skip to content