Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Święto to jest w kalendarzu   naszej szkoły na bardzo ważnym miejscu. Zawsze solidnie się do niego przygotowujemy i z radością na niego czekamy.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jankowej Pani Alicja Rodak, która serdecznie
i ciepło powitała wszystkich przybyłych. Wydarzenie swą obecnością zaszczycili ukochani Dziadkowie oraz przedstawiciele lokalnej władzy: Pan Burmistrz Wacław Ligęza wraz z Małżonką, Pani Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, Pani Zdzisława Iwaniec Sekretarz Gminy Bobowa, ks. Piotr Pośliński Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej, Sołtys wsi Jankowa Pan Stanisław Bulanda z małżonką, Pan Ryszard Forczek i Pan Józef Zięba Radnych Gminy Bobowa, Rodziców, Nauczycieli oraz uczniów.

Pani Alicja Rodak wspomniała jak ważnymi osobami są Babcia i Dziadek, które kochają bezwarunkową miłością swoje wnuczęta, rozpieszczają je, a niejednokrotnie są ich najlepszymi przyjaciółmi.

Następnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali dla przybyłych wiersze, kolędy, pastorałki, przedstawiły jasełka, a na zakończenie wspólnie kolędowali. W przygotowanie części artystycznej zaangażowały się dzieci i młodzież ze wszystkich klas.

Pan Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej złożył serdeczne życzenia zdrowia, zadowolenia z wnuków, codziennej radości i bliskości, a także jak najdłuższych lat życia. Następnie w miłej, serdecznej
i rodzinnej atmosferze wśród rozmów i wspomnień spożywano poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy III. Wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom świadectwa z czerwonym paskiem dla najlepszych DZIADKÓW.

Takie spotkania jednoczą, pokazują wielopokoleniowe piękno i podkreślają te wartości, które są najważniejsze: miłość, wdzięczność i wspólnotę.

Możesz również polubić…

Skip to content