Sprawozdanie z uroczystości wręczenia nagród z XXXIX edycji OgólnopolskiegoKonkursu – „Mój Las” w kategorii I – „Moja wycieczka do lasu”

Dnia 19 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego
Konkursu „Mój Las” w kategorii I „Moja wycieczka do lasu”. Konkurs organizowany jest
przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa
i Drzewnictwa i ma na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiedzy
o lesie oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.
Uroczystość zgromadziła uczestników konkursu, ich rodziców, nauczycieli oraz
przedstawicieli organizatorów. Spotkanie rozpoczęło się od powitania gości i krótkiego
przedstawienia idei konkursu. Podkreślono znaczenie lasów dla środowiska naturalnego oraz
rolę edukacji ekologicznej wśród najmłodszych.
Następnie ogłoszono wyniki konkursu w kategorii I „Moja wycieczka do lasu”. Jury
doceniło wysoki poziom prac, pomysłowość uczestników oraz ich wrażliwość na piękno
przyrody. Z naszej szkoły II miejsce zajęła Natalia Semla z klasy III oraz Milena Smołkowska
z klasy II, III miejsce zajął Piotr Nosal z klasy III. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody
rzeczowe oraz gratulacje od organizatorów i zaproszonych gości. Prace wyróżniały się bogatą
szatą graficzną, starannością wykonania oraz ciekawym przedstawieniem tematu. Po części
oficjalnej uczestnicy mieli okazję do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń oraz
obejrzenia wystawy prac konkursowych. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej
atmosferze, promując szacunek do przyrody i zachęcając dzieci do dalszego poznawania
świata lasu. Udział w konkursie był dla uczniów cennym doświadczeniem,
a otrzymane nagrody stanowiły wyróżnienie za ich zaangażowanie, kreatywność
i zainteresowanie tematyką przyrodniczą.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w kolejnych edycjach konkursu „Mój Las”.

Przejdź do treści