Światowy Dzień Wody

Od 30 lat 22 marca na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Wody. Wszyscy wiemy, że wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi. Aby uświadomić i przypomnieć młodzieży jak ważna i bezcenna jest woda zorganizowaliśmy dla uczniów całej szkoły apel. Świętowaliśmy ubrani w odcienie koloru niebieskiego – strój symbolizujący wodę. 

Zapoznaliśmy się z animacjami: „Woda nie tylko w kranie” i „Oszczędzanie wody to za mało”, które pokazały znaczenie i rolę wody w życiu człowieka. Dowiedzieliśmy się, czym jest woda wirtualna i jakich ilości wody zużywa się do produkcji różnych produktów. Krótkie filmy ukazały uczniom problem braku wody w krajach Afryki oraz chorób związanych z zanieczyszczoną wodą. Uczniowie poszukiwali sposobów na oszczędzanie wody w domu i szkole – nie zabrakło ciekawych pomysłów. Na zakończenie koleżanki z klasy szóstej zaprezentowały ciekawe eksperymenty z wodą np.: ,,Kolorowy deszcz” czy ,,Wulkan”.

PAMIĘTAJMY – Woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

Możesz również polubić…

Skip to content