Mikołajkowy wyjazd

01 grudnia uczniowie klas IV – VIII  wybrali się do kina Sokół w Nowym Sączu na film pt. „Za duży na bajki”. Możliwość obejrzenia filmu na dużym ekranie w sali kinowej sprawiła nam bardzo wiele radości…

„Za duży na bajki” to film fabularny oparty na motywach powieści Agnieszki Dąbrowskiej i   reżyserii Kristoffera Rusa. To wzruszająca opowieść o prawdziwym i wirtualnym świecie oraz o tym, jak sobie radzić w trudnych momentach w życiu. Tytułowy bohater, Waldek, otoczony opiekuńczymi skrzydłami mamy spędza głównie czas przed ekranem komputera, przygotowując się do wielkiego turnieju gamingowego. Słodkie lenistwo kończy się z chwilą wyjazdu mamy do szpitala. Opiekę nad chłopcem przejmuje tymczasowo jego ciocia. Ekscentryczna, pełna wigoru krewna szybko zaprowadza w domu nowe porządki. Waldek zaczyna  niechętnie sprzątać i gotować, zmienia fatalne nawyki żywieniowe, a także próbuje pozbyć się zbędnych kilogramów za kierownicą roweru. W końcu wszyscy bohaterowie podjęli wysiłek – Waldek nauczył się samodzielności, mama zrozumiała, że nie może obchodzić się z dorastającym synem jak z bezbronnym pisklakiem. Ciotka zostawiła za sobą bolesną przeszłość. Z kolei najlepszy przyjaciel zaczął się wreszcie zachowywać, jak na najlepszego przyjaciela przystało.

Cała ta opowieść budzi bardzo wiele emocji, ale przede wszystkim uczy, że najskuteczniejszą receptą na zwycięstwo jest nieustanna praca nad sobą, a szczera rozmowa pozwala przezwyciężyć strach, a także daje siłę do stawienia czoła kłopotom.  

Wspólna wycieczka do kina, której celem była integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej okazała się również wspaniałą lekcją życia o przyjaźni, tolerancji i miłości.

Możesz również polubić…

Skip to content