Wielkanoc

Tuż przed przerwą świąteczną, w naszej szkole, odbył się uroczysty apel nawiązujący do tradycji wielkanocnych w Polsce. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich obecnych i  podkreśliła znaczenie tych świąt dla chrześcijan oraz ich radosny charakter, który związany jest z wiosennym odrodzeniem natury.

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów, o których pamiętamy do dzisiaj. Uczniowie klasy drugiej i siódmej przygotowali występ, na którym przypomnieli tradycje czasu wielkanocnego, począwszy od Niedzieli Palmowej, przez Wielki Tydzień, Wielkanoc z jej radością i nadzieją, a skończywszy na „Lanym Poniedziałku”.

Pani Dyrektor gorąco podziękowała dzieciom za piękne wystąpienie, a następnie przekazała życzenia świąteczne wszystkim uczniom, pracownikom, a także rodzicom.  Życzyła, aby w sercach, rodzinach i domach zagościła radość, wzajemna życzliwość i wielka nadzieja odradzającego się życia. Aby Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe napełnił spokojem i dał siłę w pokonywaniu trudności, która pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Podzieliła się również życzeniami przesłanymi od Pani Poseł Barbary Bartuś i Pana Burmistrza Wacława Ligęzy.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły stroiki świąteczne wykonane na zajęciach techniki. Następnie wszyscy gościliśmy się degustując tradycyjne potrawy wielkanocne – jaja, baby i mazurki, za których przygotowanie serdecznie dziękujemy Rodzicom.

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych był nie tylko okazją do zintegrowania społeczności szkolnej, ale także do podkreślenia tradycyjnych wartości i zwyczajów związanych z tym ważnym dla naszych serc świętem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji apelu oraz zaangażowali się w jego przygotowanie.

Możesz również polubić…

Skip to content