XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to nie tylko symboliczne święto, ale również okazja do nietypowego przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Stanowi doskonałą możliwość dla uczniów do nadrobienia ewentualnych „tabliczkowych” zaległości po okresie wakacyjnym. W tym roku, 17 listopada, obchodziliśmy już XIII edycję tego wyjątkowego dnia, który w naszej szkole obchodzimy od 2016 roku. Akcja, która gromadzi szkoły z całego świata, została zainicjowana przez Andrzeja Grabowskiego, twórcę Kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”. Organizatorem Głównym tej inicjatywy jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Nasza szkoła, po zarejestrowaniu się na stronie wydawnictwa, otrzymała licencję Organizatora Lokalnego, co uprawniało nas do samodzielnej organizacji i przeprowadzenia akcji w szkole. W tygodniu poprzedzającym obchody Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie doskonalili swoją znajomość tabliczki podczas zabaw takich jak „Hasło dnia” czy „Matematyczne spacery”. W trakcie przerw uczniowie przystępowali do pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia, pod czujnym okiem Komisji Egzaminacyjnych, składających się z uczniów klasy szóstej. Na lekcjach matematyki uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w egzaminie online przygotowanym przez Zespół Kart Grabowskiego. Najlepszy wynik czasowy to zaledwie 11 sekund!
Z grona 49 uczniów 44 zdobyło zaszczytny tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, uhonorowany specjalnym certyfikatem i odznaką. Oprócz tego rozwiązywali różne łamigłówki, krzyżówki. Całe wydarzenie było nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także świetną zabawą, która zintegrowała uczniów w radosnej atmosferze i wzbudziła w uczniach mnóstwo pozytywnych emocji.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a jednocześnie serdecznie zapraszamy za rok do kolejnej wspólnej zabawy.

Możesz również polubić…

Skip to content