Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Szkoła to piękny ogród, gdzie wzrastają i odfruwają najcudowniejsze motyle – dzieci.”

25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021r. w Szkole Podstawowej w Jankowej. Dzień ten rozpoczął się od tradycyjnej Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jankowej. Nabożeństwo odprawił ks. Piotr Pośliński.

Po Mszy Świętej nastąpiło spotkanie społeczności szkolnej na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Alicja Rodak powitała przybyłych na uroczystość rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Podsumowała ten trudny i bardzo pracowity rok szkolny, zwróciła uwagę na wytężoną pracę wszystkich, która pozwoliła na pokonanie wszelkich trudności.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, przygotowana  przez klasę VIII pod przewodnictwem wychowawcy pana Marka Olszaneckiego. Uczniowie, żegnając się z murami  szkoły wyrazili wdzięczność i przekazali wszystkim wiele pięknych słów i dobrych rad. Następnie uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią panią Joanną Rutką pożegnali starszych kolegów.

Pani Dyrektor dokonał tradycyjnego wyróżnienia uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i życzyła wszystkim bezpiecznych, wspaniałych wakacji. Po występie uczniowie udali się do klas, aby spotkać się z wychowawcami i z ich rąk odebrać świadectwa.

 Życzymy wszystkim, aby rozpoczynające się wakacje przebiegały wesoło, bezpiecznie i wartościowo. Mamy nadzieję, że dwa miesiące upragnionego wypoczynku pozwolą nabrać sił, aby z ochotą i zapałem przystąpić do pracy w nowym roku szkolnym.

Może Ci się również spodoba

Skip to content