Tydzień Życzliwości

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi.” /Jan Paweł II/

Od 20 do 24 listopada 2023 roku przeżywaliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Każdego dnia królował inny kolor i zestaw działań otwierających serca i umysły na siebie nawzajem.

W poniedziałek dominował kolor zielony. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas 1 – 3 wspólnie zapoznawali się z tekstem o życzliwości i tolerancji, pt. „System”. Znajduje się on w książce,  pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Uczniowie klasy trzeciej głośno i pięknie czytali opowiadanie swoim młodszym kolegom i koleżankom. W klasach 4 – 8 przypominaliśmy sobie
i dyskutowaliśmy na temat praw i obowiązków dziecka.

We wtorek królowała czerwień. Wszyscy uczniowie przygotowywali serca lub liście życzliwości
z dobrym słowem dla innych. Następnie wspólnie stworzyliśmy Drzewo Serdeczności, które towarzyszyło nam do końca tygodnia.

Środa w kolorze żółtym została zdominowana przez prace plastyczne. Wszyscy chwycili za kredki lub inne przybory zmieniające świat białych kartek w kolorowe dzieła sztuki i tworzyli. Efekt działań zaprezentowaliśmy tworząc Naszą Galerię – „ŻYCZLIWOŚĆ”. Wszyscy uczniowie otrzymali specjalne zadanie, aby swoją życzliwość, uśmiech, dobroć przekazać innym spotkanym poza szkołą.

W czwartek ubieraliśmy się na niebiesko i dzieliliśmy się swoimi talentami muzycznymi. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy na temat szacunku i potrzeb innych, szczególnie osób niepełnosprawnych. W klasach pojawiły się gazetki tematyczne.

Piątek był dniem uśmiechu i wielokolorowości. Wszyscy przynieśli ze sobą pluszowych przyjaciół, którzy towarzyszyli nam przez cały dzień. Można się było do nich przytulić, postawić na szkolnej ławce, która od razu stawała się bardziej pluszowa. Trzecioklasiści sprawdzali jak to jest, gdy pluszaki zajmą ich miejsca i posłuchają czytanej opowieści. Wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie z przyniesionymi przytulankami  poruszać się i wyrazić entuzjazm i radość.

Możesz również polubić…

Skip to content