Spotkanie z historią i światem sztuki

W dniu 7 listopada 2023 roku, uczniowie naszej szkoły wyruszyli w niezwykłą podróż do Centrum Paderewskiego, położonego w malowniczej Kąśnej Dolnej.

W trakcie naszej wyprawy, mieliśmy okazję zwiedzić urokliwy Dwór Ignacego Jana Paderewskiego. To miejsce emanuje wyjątkowym urokiem i jest nasycone historią. Podczas naszej wizyty zgłębiliśmy tajemnice życia oraz osiągnięć Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego pianisty, kompozytora, polityka i dyplomaty. W trakcie zwiedzania mogliśmy podziwiać różnorodne wizerunki Matki Boskiej, które zostały stworzone przez polskiego artystę, Franciszka Kafla. Wystawa „Madonny Polskie” to malarskie interpretacje ikon z polskich sanktuariów maryjnych, opatrzone kaligraficznymi tekstami modlitw Jana Pawła II. Zwiedzanie Dworu pozwoliło nam cofnąć się w czasie i lepiej zrozumieć znaczenie postaci Paderewskiego w historii Polski, a także docenić różnorodność i bogactwo polskiej sztuki religijnej.

Następnie wyruszyliśmy do pobliskiego parku oraz nad staw, gdzie mogliśmy delektować się pięknem jesiennych krajobrazów. Przyroda prezentowała się w pełnej krasie, co dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spektakl teatralny pt. „Zemsta” autorstwa Aleksandra Fredry, w wykonaniu utalentowanego Koła Teatralnego „Improwizacja” z ZSOiZ w Gromniku. Spektakl ten okazał się prawdziwym artystycznym przeżyciem, które dostarczyło nam mnóstwo wrażeń i wzruszeń. Aktorzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem, a także pasją i zaangażowaniem. „Zemsta” to komedia, która przypadła do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom wycieczki.

Po zakończonym spektaklu udaliśmy się w drogę powrotną do Jankowej i na trasie zrobiliśmy przerwę na posiłek w Burgerowni w Ciężkowicach. To była doskonała okazja, aby zrelaksować się po dniu pełnym wrażeń.

Wycieczka do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej była nie tylko atrakcją rozrywkową, ale także inspirującym doświadczeniem edukacyjnym, które wzbogaciło naszą wiedzę i kulturowy bagaż. Spektakl teatralny, zwiedzanie Dworu Paderewskiego i wystawa „Madonny Polskie” na pewno pozostaną w naszej pamięci na długo, przynosząc radość i nowe perspektywy.

Możesz również polubić…

Skip to content