Pożegnanie Klasy Ósmej

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”

Nadszedł czas podziękowań i pożegnań. W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się pożegnanie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jankowej.

Rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przez ks. Piotra Poślińskiego
i ks. Jacka Kupca. Następnie podążając za sztandarem przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej miała miejsce uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy ósmej wraz
z wychowawczynią Joanną Rutką. Hasłem przewodnim były słowa: „Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd”, które podkreślają 9-letnią szkolną drogę tegorocznych absolwentów. W słowach pełnych uznania i wdzięczności podziękowaliśmy za wszystko Pani Dyrektor Alicji Rodak, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i młodszym Koleżankom i Kolegom.
We wspomnieniach wróciliśmy do wczesnych lat szkolnych i porównaliśmy je z dniem dzisiejszym – zapraszamy do  obejrzenia tej relacji.

Pani Dyrektor Alicja Rodak podsumowała naszą karierę szkolną i w ciepłych słowach wyraziła przesłanie na kolejne etapy naszego życia. Następnie klasa VII w imieniu uczniów całej szkoły przekazała słowa pożegnania. Po oficjalnym zakończeniu nadszedł czas na wspólną zabawę. Dziękujemy Rodzicom za jej przygotowanie.

Na zawsze postaramy się zapamiętać słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Możesz również polubić…

Skip to content