POKOMUNIJNA PIELGRZYMKA UCZNIÓW KLASY TRZECIEJ

Klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej w Jankowej wraz z księdzem Proboszczem Piotrem Poślińskim, rodzicami i wychowawczynią Danutą Semla, udała się na pielgrzymkę dziękczynną, za dar spowiedzi i Komunii Świętej.
Pierwszym przystankiem pielgrzymki był Ołtarz Papieski w Starym Sączu, na którym Papież Jan Paweł II 16.06.1999r.odprawiał Mszę Św. kanonizacyjną. Następnie grupa miała możliwość zwiedzania Muzeum Jana Pawła II. W Muzeum tym jest zgromadzone ok.2000 eksponatów związanych z życiem Papieża Polaka. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy pielgrzymki oglądali wystawę fotograficzną, poświęconą wizycie Jana Pawła II w Starym Sączu.

Następnym miejscem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W tym Sanktuarium dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły we Mszy Św., którą sprawował ks. proboszcz Piotr Pośiliński w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

Warto wspomnieć iż Pasierbiec pomimo tego, że jest małą miejscowością, liczącą około pół tysiąca mieszkańców. Jest miejscem doskonale znanym turystom i pielgrzymom. Najbardziej znanym miejscem w Pasierbcu jest właśnie Sanktuarium, gdzie szczególnym kultem otoczona jest Matka Boża Pocieszenia. Po Mszy Św. grupa udała się na ciekawą i pięknie wpisaną w krajobraz górski drogę krzyżową, którą prowadził ksiądz proboszcz.

Kolejnym przystankiem pielgrzymki była miejscowość Tropie, gdzie zwiedzaliśmy zabytkowy kościół romański  pw. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta z przełomu XI i XII w., który jest jednym z najstarszych kościołów w Małopolsce. Według źródeł historycznych miał go ufundować w 1045r. Kazimierz Odnowiciel.

Ciekawą atrakcją dla dzieci była przeprawa promem z Tropia na drugą stronę Dunajca, gdzie czekał na pielgrzymów autokar. Wracając z pielgrzymki dzieci miały jeszcze okazję obejrzeć sportowe lotnisko w Łososinie Dolnej szczęśliwie zakończyliśmy pielgrzymkę.
Dziękujemy kierowcy firmy” Libropol” za bezpieczną jazdę,

Może Ci się również spodoba

Skip to content