Minęły wakacje – rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021

Dnia 1 września br. w Szkole Podstawowej w Jankowej został zainaugurowany rok szkolny i katechetyczny 2020/2021. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył ks. proboszcz Piotr Pośliński.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i bezpieczeństwo uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, rozpoczęcie roku szkolnego nie miało charakteru zbiorowego i oficjalnego. Rodzice zebrali  się  w sali gimnastycznej szkoły, a uczniowie udali się z wychowawcami do klas.  

Dyrektor szkoły Alicja Rodak powitała zebranych a następnie poinformowała, że rozpoczynający się rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. Będziemy musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem nowych zasad, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa nas wszystkich. Życzyła uczniom i nauczycielom pomyślnego roku, zrealizowania planów i marzeń, a rodzicom dobrej, owocnej współpracy ze szkołą uwieńczonej sukcesami dzieci.

Początek roku to czas wyjątkowy. Skupia w sobie wiele różnych oczekiwań. Mamy nadzieję, że będzie to rok pomyślny – pełen sukcesów.

Może Ci się również spodoba

Skip to content