Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione zostało przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Data wybrana została nieprzypadkowo. Tego dnia urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 r. przy szpitalu św. Tomasza w Londynie).
Aby zapoznać się z pracą i rolą pielęgniarki w dniu 12.05.2023 r. z wizytą do szkoły przybyła Pani Edyta Wojtaczka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka NZOZ „BOMED ” w Bobowej. Podczas spotkania przedszkolaki i uczniowie klasy 1 i 2 miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci wykazywały żywe zainteresowanie pracą pielęgniarki. Na zakończenie zajęć wręczyły gościowi symboliczny upominek z podziękowaniami za przeprowadzone zajęcia.
Mamy nadzieję, że ta ciekawa lekcja załagodzi dziecięcy lęk towarzyszący wizycie w przychodni czy szpitalu. Pani Edycie bardzo dziękujemy za przybycie!

Możesz również polubić…

Skip to content