„Dziękujemy Wam!”

,,Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć DOBRZE znaczy umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka. Uczyć to znaczy być rodzicem, opiekunem, przyjacielem, spowiednikiem, wsparciem, przewodnikiem, mistrzem.. Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na tobie polegają; zachęcać i chwalić. Ale uczyć DOBRZE to znaczy wierzyć w to, czego się uczy i w tych, których się uczy. Nauczyciel przez lata dochodzi do opanowania wszystkich tych umiejętności. Ale ci, którzy uczą DOBRZE, widzą, że w podróży przez życie jest więcej rzeczy do poznania i nigdy nie wahają się, by je poznać” .

Dnia 13 października 2020 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Jankowej uczciła Dzień Komisji Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Alicja Rodak życzyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły rogu obfitości zdrowia i wszelkiej pomyślności, siły w tych trudnych dla edukacji czasach. Podziękowała nauczycielom za okazywane serce i wkład pracy w wychowanie młodego pokolenia.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ofiarowali w dowód wdzięczności symboliczną różę i złożyli życzenia:

„Drodzy: Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy szkoły – życzymy Wam „radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać  bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności.”

W tym roku zabrakło zwyczajowej akademii. Zamiast niej uczniowie klasy ósmej i przedstawiciele klasy siódmej wraz z opiekunem SU Panią Joanną Job  przy zachowaniu reżimu sanitarnego podjęli się zadania wcielenia w rolę nauczyciela na jedną godzinę lekcyjną. Podeszli do zadania bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Z zaangażowaniem i sercem prowadzili zajęcia w wyznaczonych dla siebie klasach. Widoczne było przejęcie tak młodych nauczycieli jak i ich uczniów. W przyszłości będą wspaniałymi pedagogami i wychowawcami.

Może Ci się również spodoba

Skip to content